Test rychlosti

Reálnou rychlost Vašeho připojení k internetu, kterou naměříte na Vašem počítači nebo mobilním zařízení, ovlivňuje řada faktorů. Připravili jsme pro Vás rady a tipy pro dosažení správných výsledků.

 • Ověřte si používaný tarif
  V příloze ke smlouvě máte uvedený Vámi objednaný tarif. Jelikož stále zlepšujeme naše služby, mohou být parametry služby uvedené na předávacím protokolu nižší, než jsou v aktuální době. Zkontrolujte si prosím v našem ceníku, jakou rychlost stahování a odesílání dat máte očekávat.

 • Měřte na PC připojeném ethernetovým kabelem
  Jediným spolehlivým způsobem, jak dosáhnout správných výsledků měření je použití ethernetového kabelu, který je součástí balení kabelového modemu a vyhovuje minimálně kategorii 5e. Jestliže je kabel viditelně poškozený, vyměňte jej. Pokud využíváte tarify od 100Mbit výše, je nutné, aby byl Váš počítač vybaven 1 Gbps síťovou kartou! 

 • Mějte PC ve stoprocentní kondici
  Dbejte na to, aby měl Váš počítač aktuální ovladače, funkční antivirový program a byl vyčištěn od malwaru.

 • Měřte samostatně
  Zajistěte, aby v době měření v domácnosti nepracoval nikdo jiný s internetem a aby nebyla připojena žádná další zařízení přes WiFi (chytré telefony, tablety, IP set-top-boxy, smart TV, apod.)

 • www.speedtest.net
  Z běžně dostupných služeb k měření rychlosti internetu podává nejsprávnější výsledky tato stránka.